Informatyka Europejczyka Zagadnienia maturalne z informatyki

Informatyka Europejczyka Zagadnienia maturalne z informatyki

",Informatyka Europejczyka. Zagadnienia maturalne z informatyki. Wydanie III", to książka,...
36.66 PLN
star_border star_border star_border star_border star_border Brak opinii edit Dodaj opinię
Producent:
Helion Edukacja
Sprzedawca:
ksiazki-medyczne.eu

",Informatyka Europejczyka. Zagadnienia maturalne z informatyki. Wydanie III", to książka, która pozwoli Ci znakomicie przygotować się do najważniejszego egzaminu w życiu – matury.
Nie powiela ona materiału z podręcznika do informatyki, ale raczej oferuje pomoc w określeniu i opanowaniu tematów, których znajomość jest niezbędna do tego, żeby bez trudu poradzić sobie na egzaminie maturalnym.
Jeśli dobrze poznasz zakres wymaganej wiedzy teoretycznej i praktycznej, będziesz mógł zorientować się we własnych mocnych stronach i uzupełnić luki w wykształceniu. Nie bez znaczenia jest także i to, że wszystkim zagadnieniom towarzyszą zadania maturalne z lat poprzednich — to pozwoli Ci wyrobić sobie zdanie o ich poziomie trudności i sposobie myślenia ich autorów.

Książka została podzielona na trzy części: ",Systemy i sieci komputerowe",, ",Algorytmy i techniki programowania", oraz ",Programy użytkowe",. Zadania związane z każdą z nich na 100% pojawią się na egzaminie.

Szczególną uwagę poświęcono tu tematom najtrudniejszym — algorytmice i programowaniu. Dwie pozostałe, łatwiejsze części, autorzy potraktowali nieco bardziej skrótowo, ale nie pominęli w nich żadnej z najważniejszych kwestii. Ponadto, przygotowali dla Ciebie pewną niespodziankę — całkowicie zrezygnowali z posługiwania się mało przydatnym poza szkołą językiem Pascal i zastąpili go językiem C, mającym obowiązywać na maturze od roku 2012.