KOMPAS ARMY AC20 /LEVENHUK

Opis: Kompas Levenhuk Army AC20. Kompas cieczowy ze szczerbinką celowniczą, klinometrem, skal...
166.00 PLN
star_border star_border star_border star_border star_border Brak opinii edit Dodaj opinię
Producent:
LEVENHUK
Sprzedawca:
sklepsportowy24.pl

Opis:
Kompas Levenhuk Army AC20. Kompas cieczowy ze szczerbinką celowniczą, klinometrem, skalami map i poziomicą pęcherzykową.
Kompas Levenhuk Army AC20 to profesjonalny przyrząd do wyznaczania kierunku i nawigacji. Pomaga utrzymać precyzyjny kierunek wędrówki w lesie, zaplanować trasę na mapie oraz ocenić odległość od oddalonych obiektów. Levenhuk Army AC20 to doskonały wybór dla profesjonalnych sportowców, myśliwych, rybaków, geodetów, agentów, żołnierzy oraz miłośników kempingu. Ten kompas doskonale sprawdza się na lądzie i w pobliżu akwenów wodnych.

Kompas ma konstrukcję składaną - w jego pokrywie jest duże przezroczyste okienko obserwacyjne. Dzięki niemu można odczytać wskazanie na kompasie nawet z zamkniętą pokrywą. Tarcza jest umieszczona w specjalnym płynie umożliwiającym szybkie zatrzymanie się igły magnetycznej i wskazywanie kierunku. Przy użyciu tego kompasu można ustalić swoje położenie w stopniach. Wbudowana poziomica pęcherzykowa ułatwia ustawienie kompasu wzdłuż osi horyzontu.
Niektóre elementy tarczy są pokryte fluorescencyjną farbą i dobrze widoczne w ciemności. Kompas ma klinometr z tarczą w kształcie półokręgu: to małe narzędzie do określania kąta nachylenia. Jest nieodzowny podczas prac geodezyjnych i w sprawach wojskowych. Skale map służą do planowania tras na mapie: dostępna jest skala z podziałką i w centymetrach.
Szczelina celownicza pozwala celować w oddalone obiekty i ustalać swoje położenie. Dokładna wartość wskazania jest widoczna przez specjalną soczewkę w korpusie. Szczerbina celownicza ma skalę z podziałką w tysiącznych do mierzenia odległości między obiektami. Do pracy z mapami używane są dwie skale: jedna w centymetrach, a druga w calach. Na tylnej części kompasu jest tabela ze wzorami.
Kompas można zamontować na statywie.
 
Właściwości:
Kompas cieczowy ze składaną obudową Dwie skale do pracy z mapami Szczerbinka celownicza z celownikiem i skalą z podziałką w tysiącznych Klinometr, poziomica pęcherzykowa Tabela ze wzorami na tylnej części pokrywy Standardowy gwint do statywu
 
Zawartość zestawu:
Kompas Pasek Pokrowiec Instrukcja obsługi i karta gwarancyjna
 
Parametry techniczne:
Typ: cieczowy Korpus: metal, tworzywo sztuczne Skala tarczy: stopnie Wartość skali: wewnętrzna: 2°, środkowa: 1°, zewnętrzna: 5° Szczerbinka celownicza: tak Klinometr: tak Poziomica pęcherzykowa: tak Możliwość montażu na statywie: tak Skale map: w centymetrach (15 cm) i z podziałką (1:25000)