MIKROSKOP CYFROWY NANO POLAR /DISCOVERY

Discovery Channel informuje, bawi i inspiruje widzów na całym świecie, ukazując ró...
690.00 PLN
star_border star_border star_border star_border star_border Brak opinii edit Dodaj opinię
Producent:
DISCOVERY
Sprzedawca:
sklepsportowy24.pl

Discovery Channel informuje, bawi i inspiruje widzów na całym świecie, ukazując różnorodność i niesamowitość świata. Umożliwiamy milionom osób odkrycie i zaspokojenie swojej ciekawości. Discovery to fascynujące połączenie opowieści z różnych gatunków, w tym związanych z nauką i technologią, eksploracją, przygodami czy historią. Przedstawiamy także sylwetki osób, miejsca i organizacje kształtujące nasz obecny świat.
Z dumą przedstawiamy układ optyczny serii Discovery wyprodukowany przez firmę Levenhuk i zaaprobowany przez Discovery.
Zobacz krótkie porównanie mikroskopów z serii Discovery »
Mikroskop cyfrowy Discovery Nano Polar to monokularowy mikroskop biologiczny z aparatem cyfrowym 0,3 Mpx. Można go używać zarówno do klasycznych obserwacji wizualnych, jak i do tworzenia cyfrowych archiwów z badań. Kamera umożliwia wyświetlanie obrazu na zewnętrznym wyświetlaczu, robienie zdjęć i nagrywanie filmów z badań. Zestaw zawiera edukacyjną ilustrowaną książkę o mikroświecie.
Achromatyczny szklany układ optyczny
Układ optyczny składa się z okularu o szerokim polu widzenia i powiększeniu 10 razy oraz trzech obiektywów achromatycznych: 4, 10 i 40 razy. Obiektyw o powiększeniu 40 razy jest wyposażony w oprawę ochronną z mechanizmem sprężynowym. Zakres powiększenia mikroskopu wynosi od 40 do 400 razy. Ponieważ układ optyczny jest wykonany ze szkła, urządzenie dostarcza wyraźny obraz o wysokim kontraście, umożliwiając badanie nawet najmniejszych szczegółów preparatów.
Łączony układ oświetlenia LED
Układ oświetlenia składa się z dwóch modułów LED nad i pod stolikiem. Strumień świetlny dolnego oświetlenia LED można również korygować za pomocą diafragmy obrotowej. Oświetlenie jest zasilane bateriami dołączonymi do zestawu. Stolik jest wyposażony w uchwyty do preparatów.
Kamera cyfrowa 0,3 Mpx do rejestrowania zdjęć i filmów
Kamerę cyfrową 0,3 Mpx można zamontować zamiast okularu i podłączyć do komputera za pośrednictwem przewodu USB (w zestawie). Aby zapewnić prawidłowe działanie, trzeba zainstalować oprogramowanie. Zestaw zawiera płytę CD z oprogramowaniem. Sprawdź wymagania systemowe podane w danych technicznych. Kamera jest zasilana za pośrednictwem przewodu USB i rozszerza możliwości mikroskopu. Maksymalna rozdzielczość to 640x480 pikseli, a filmy można nagrywać z wysoką liczbą klatek na sekundę: 30. Oprogramowanie umożliwia również proste przetwarzanie obrazu (regulację jasności, rozmiaru obrazu itp.).
Zestaw zawiera książkę "Niewidoczny Świat"
Aby odkrywanie mikroświata było jeszcze ciekawsze, dodaliśmy do zestawu książkę "Niewidoczny Świat". Jest w niej wszystko o mikroskopach, pierwotniakach, mikrobach, grzybach, bakteriach i wielu innych obiektach oraz stworzeniach, które można badać za pomocą mikroskopu. Książka zawiera opisy fascynujących eksperymentów naukowych, które można przeprowadzić samodzielnie.
Ważna funkcja tego mikroskopu: w komplecie jest dołączony zestaw Discovery Flora i Fauna zawierający 24 przygotowane preparaty.
Właściwości:
Mikroskop monokularowy z kamerą cyfrową 0,3 Mpx Achromatyczny układ optyczny; powiększenie: 40-400 razy Łączone oświetlenie LED zasilane bateriami Zarówno do obserwacji wizualnych, jak i rejestrowania zdjęć oraz filmów Doskonały mikroskop biologiczny dla początkujących W zestawie kolorowa książka
Zawartość zestawu:
Mikroskop Okular WF10x Obiektywy achromatyczne: 4, 10, 40 razy Kamera cyfrowa: 0,3 Mpx USB 2.0 Oprogramowanie na płycie CD Baterie AA (3 szt) Osłona przeciwkurzowa Książka "Niewidoczny Świat" Zestaw 24 preparatów Discovery Flora i Fauna Instrukcja obsługi i karta gwarancyjna
 
Marka Discovery EAN 4620137481839 Rozmiar opakowania (dł. x szer. x gł.), cm 15.5x33.5x22.5 Masa przesyłki, kg 1.805 Typ biologiczny, lekki/optyczny, cyfrowy Głowica monokularowa Materiał układu optycznego szkło optyczne Głowica stała (nieobrotowa) Kąt nachylenia głowicy 30 ° Powiększenie, x 40 - 400 Powiększenie od 200x do 800x Średnica tubusu okularu, mm 23.2 Okulary WF10x Soczewki obiektywowe achromatyczne: 4 razy, 10 razy, 40 razy (z mechanizmem sprężynowym) Stolik, mm 90x90 Zakres ruchu stolika, z użyciem mechanizmu ustawiania ostrości, mm 0-16, pionowo Stolik, mm z zaczepami Kondensor N.A. 0,65 Diafragma membranowa (6 apertur) Regulacja ostrości zgrubna (0,5 mm) Korpus metalowy, tworzywo sztuczne Oświetlenie LED Zasilanie 3 baterie AA (sprzedawane osobno) Zasilanie: baterie/wbudowany akumulator tak Typ źródła oświetlenia dolne: 0,2 W, górne: 0,1 W Zakres temperatur, °C 5 - 40 Megapiksele 0.3