MIKROSKOP CYFROWY PICO POLAR /DISCOVERY

Discovery Channel informuje, bawi i inspiruje widzów na całym świecie, ukazując ró...
1000.00 PLN
star_border star_border star_border star_border star_border Brak opinii edit Dodaj opinię
Producent:
DISCOVERY
Sprzedawca:
sklepsportowy24.pl

Discovery Channel informuje, bawi i inspiruje widzów na całym świecie, ukazując różnorodność i niesamowitość świata. Umożliwiamy milionom osób odkrycie i zaspokojenie swojej ciekawości. Discovery to fascynujące połączenie opowieści z różnych gatunków, w tym związanych z nauką i technologią, eksploracją, przygodami czy historią. Przedstawiamy także sylwetki osób, miejsca i organizacje kształtujące nasz obecny świat.
Z dumą przedstawiamy układ optyczny serii Discovery wyprodukowany przez firmę Levenhuk i zaaprobowany przez Discovery.
Zobacz krótkie porównanie mikroskopów z serii Discovery »
Mikroskop cyfrowy Discovery Pico Polar to mikroskop biologiczny z kamerą cyfrową 1,3 Mpx. Umożliwia nie tylko obserwacje wizualne mikroświata, lecz także rejestrowanie zdjęć i filmów z badań. Ten mikroskop jest odpowiedni zarówno do nauki, jak i do hobby. Jest łatwy w obsłudze nawet dla początkujących. Do mikroskopu jest dołączona książka o mikroświecie.
Achromatyczny układ optyczny i precyzyjna regulacja ostrości
Głowicę monokularową można obracać w zakresie 360° poziomo. Można ją również pochylać w zakresie 30°. Przydaje się to podczas długich i grupowych obserwacji, poprawiając wygodę pracy z mikroskopem. Układ optyczny z obiektywami achromatycznymi i okularem o szerokim polu widzenia jest wykonany ze szkła. Obiektyw o powiększeniu 40 razy jest wyposażony w oprawę ochronną z mechanizmem sprężynowym, która chroni przednią soczewkę przed uszkodzeniem. Zakres powiększenia mikroskopu wynosi od 40 do 400 razy. Ostrość można regulować zgrubnie za pomocą bocznego pokrętła.
Układ oświetlenia LED z regulacją jasności
Mikroskop jest wyposażony w układ oświetlenia LED z regulacją jasności. Jest zasilany bateriami lub z sieci (baterie i zasilacz są dołączone do zestawu). Stolik jest wyposażony w uchwyty do preparatów. Pod stolikiem umieszczono diafragmę obrotową.
W zestawie kamera cyfrowa 1,3 Mpx do rejestrowania zdjęć i filmów
Kamera cyfrowa 1,3 Mpx umożliwia wyświetlanie obrazu obiektu pod obiektywem na zewnętrznym wyświetlaczu, robienie zdjęć i nagrywanie filmów. Jej pole widzenia obejmuje całą powierzchnię stolika. Kamerę montuje się bezpośrednio do tuby okularu (najpierw trzeba wymontować standardowy okular) i podłącza do komputera za pośrednictwem przewodu USB. Należy również zainstalować oprogramowanie dołączone do zestawu. Rozdzielczość obrazu wynosi 1280x1024 pikseli. Kamera umożliwia nagrywanie bardzo płynnych filmów z prędkością 30 klatek na sekundę. Istnieje możliwość prostej obróbki zdjęć (regulacja jasności, zmiana rozmiaru obrazu itp.).
Zestaw zawiera książkę "Niewidoczny Świat"
Książka "Niewidoczny Świat" to przydatny dodatek do mikroskopu z kolorowymi ilustracjami i ciekawymi informacjami. Zawiera historię mikroskopu, opis eksperymentów naukowych, które można przeprowadzić samodzielnie, listę najciekawszych mieszkańców mikroświata i wiele więcej.
Właściwości:
Głowicę monokularową można obracać w zakresie 360° Achromatyczny, powiększenie 40—400 razy, kamera cyfrowa 1,3 Mpx Łączony układ oświetlenia LED z regulacją jasności Zasilanie standardowymi bateriami lub z sieci Stolik jest wyposażony w uchwyty; możliwa zgrubna i precyzyjna regulacja ostrości W zestawie kolorowa książka
Zawartość zestawu:
Mikroskop Okular WF10x Obiektywy achromatyczne: 4, 10, 40 razy Kamera cyfrowa: 1,3 Mpx USB 2.0 Oprogramowanie na płycie CD Baterie AA (3 szt) Zasilacz z przewodem zasilającym Osłona przeciwkurzowa Książka "Niewidoczny Świat" Instrukcja obsługi i karta gwarancyjna
 
Marka Discovery EAN 4620137481471 Rozmiar opakowania (dł. x szer. x gł.), cm 35x22x17 Masa przesyłki, kg 2.28 Typ biologiczny, lekki/optyczny, cyfrowy Głowica monokularowa Materiał układu optycznego szkło optyczne Głowica obracana w zakresie 360° Kąt nachylenia głowicy 30 ° Powiększenie, x 40 - 400 Powiększenie od 200x do 800x Średnica tubusu okularu, mm 23.2 Okulary WF10x Soczewki obiektywowe achromatyczne: 4 razy, 10 razy, 40 razy (z mechanizmem sprężynowym) Rewolwer 3 obiektywy Stolik, mm 90x90 Zakres ruchu stolika, z użyciem mechanizmu ustawiania ostrości, mm 0-10, pionowo Stolik, mm z zaczepami Kondensor N.A. 0,65 Diafragma membranowa (6 apertur) Regulacja ostrości współosiowa, zgrubna (0,5 mm) i precyzyjna (0,002 mm) Korpus metalowy Oświetlenie LED Regulacja jasności yes Zasilanie 110—240 V, 3 baterie AA (sprzedawane osobno) Zasilanie: baterie/wbudowany akumulator tak Typ źródła oświetlenia dolne: 0,2 W, górne: 0,1 W Zakres temperatur, °C 5 - 40 Megapiksele 1.3