PLANISFERA DUŻA M20 /LEVENHUK

Planisfera to obrotowa mapa nieba, która pomoże Ci szybko i łatwo sprawdzić, które ...
47.00 PLN
star_border star_border star_border star_border star_border Brak opinii edit Dodaj opinię
Producent:
LEVENHUK
Sprzedawca:
sklepsportowy24.pl

Planisfera to obrotowa mapa nieba, która pomoże Ci szybko i łatwo sprawdzić, które ciała niebieskie będą widoczne danego dnia i o danej godzinie w Twojej lokalizacji. Obserwując nocne niebo, nasi przodkowie zauważyli, że w ciągu roku układ gwiazd stale się zmienia. Z powodu ruchu Ziemi (wokół Słońca i własnej osi) obiekty widoczne na sferze niebieskiej zmieniają swoje położenie z miesiąca na miesiąc, a czasami nawet z dnia na dzień! W oparciu o wnioski z prowadzonych obserwacji powstała planisfera, która pozwala zlokalizować najjaśniejsze obiekty astronomiczne, które były lub będą widoczne danego dnia i o danej godzinie.
Jak to działa? Planisfera składa się z mapy gwiazd oraz tarczy z zaznaczonymi datami (mapa) oraz godzinami (tarcza). Po dopasowaniu daty i godziny w okienku na tarczy zobaczysz mapę nocnego nieba. Na planisferze nie można wybrać roku, ponieważ lokalizacja gwiazd zawsze pozostaje taka sama.
Planisfera Levenhuk M20 jest przystosowana do szerokości geograficznej północnej 45° - 63° (Seattle jest położone na szerokości około 47° N, a Anchorage - około 61° N), co oznacza, że uwzględnia tylko te gwiazdozbiory, które można obserwować, będąc na tych współrzędnych.
Informacje dodatkowe:
Planisfera przedstawia układ sfery niebieskiej danego dnia i o danej godzinie. Wystarczy dopasować datę na mapie gwiazd z godziną na tarczy (np. 21 stycznia, godzina 22:00). Na środku mapy gwiazd znajduje się Biegun Północny, a tuż obok - Gwiazda Polarna (Polaris). Mapa przedstawia gwiazdy o blasku większym niż trzecia wielkość gwiazdowa (im większa wielkość, tym większy blask gwiazdy). Przy najjaśniejszych gwiazdach podano ich nazwy. Zarówno mapa gwiazd, jak i tarcza są laminowane.
Planisfera jest bardzo łatwa w użyciu i dostarcza cennych informacji dla każdego obserwatora.
Zastosowanie: Produkt do użytku ogólnego. Może być używany przez dzieci powyżej 3. roku życia.
 
Marka Levenhuk, Inc., USA EAN 0611901506777 Rozmiar opakowania (dł. x szer. x gł.), cm 21x0.5x31 Masa przesyłki, kg 0.05 Zastosowanie dla uczniów i studentów, dla dorosłych Typ wersji planisfera Nośniki danych wydanie drukowane Format, cm 21x31 Arkusze 1 Powłoka laminowanie Materiał karton Typ mapy mapa gwiazdozbiorów Język polskie Dodatkowe cechy dla szerokości geograficznych 45—63° półkuli północnej