ZESTAW MŁODEGO BADACZA BASICS EK50 /DISCOVERY

Discovery Channel informuje, bawi i inspiruje widzów na całym świecie, ukazując ró...
195.00 PLN
star_border star_border star_border star_border star_border Brak opinii edit Dodaj opinię
Producent:
DISCOVERY
Sprzedawca:
sklepsportowy24.pl

Discovery Channel informuje, bawi i inspiruje widzów na całym świecie, ukazując różnorodność i niesamowitość świata. Umożliwiamy milionom osób odkrycie i zaspokojenie swojej ciekawości. Discovery to fascynujące połączenie opowieści z różnych gatunków, w tym związanych z nauką i technologią, eksploracją, przygodami czy historią. Przedstawiamy także sylwetki osób, miejsca i organizacje kształtujące nasz obecny świat.
Z dumą przedstawiamy układ optyczny serii Discovery wyprodukowany przez firmę Levenhuk i zaaprobowany przez Discovery.
Zestaw młodego badacza Discovery Basics EK50 zawiera elementy, które zawsze przydadzą się na kempingu. Jest to niezbędnik podczas wycieczek na łono natury, aby szybko nawigować w lesie, zbadać okolicę i w razie niebezpieczeństwa zasygnalizować potrzebę pomocy. Wszystkie elementy kryją się w wygodnym plecaku.
Pierwsze skrzypce w zestawie gra oczywiście lornetka. Jest to pełnowartościowy przyrząd optyczny zbudowany na pryzmatach dachowych z regulowaną odległością między źrenicami i centralnym ogniskowaniem. Jest to wspaniałe narzędzie do poznawania otaczającego nas świata. Wygodnie leży w dłoniach i zapewnia ostry i wyraźny obraz o wysokim kontraście.
Równie ważnymi elementami zestawu są: kompas ze strzałką zanurzoną w płynie, wielofunkcyjny gwizdek „3 w 1" (gwizdek, kompas i termometr w jednym urządzeniu) oraz latarka z dynamem.
Kompas przyda się do odnajdywania właściwego kierunku i określania stron świata. Kompas ma szczerbinkę, muszkę i jest składany. Gwizdek służy do wysyłania sygnałów i mierzenia temperatury powietrza. Na gwizdku jest również dodatkowy mały kompas. Latarka z dynamem to urządzenie oświetleniowe, które działa bez baterii. Źródło światła jest zasilane w wyniku naciskania dźwigni. Jest to niezwykle wygodne narzędzie do użytku w terenie, ponieważ nie wymaga ładowania ani wymiany baterii.
Najważniejsze cechy:
Zestaw do badań i orientacji Niezbędnik podróżników i pieszych turystów Zestaw zawiera plecak do przechowywania i transportu Zapakowane w kolorowe, markowe pudełko
Zawartość zestawu:
Lornetka Kompas Gwizdek „3 w 1" Latarka z dynamem Plecak Instrukcja obsługi i karta gwarancyjna
 
Dane techniczne Zastosowanie badanie przyrody Doświadczenie użytkownika dla początkujących Specyfikacja lornetki Powiększenie, x 2,6 Typ pryzmat dachowy Średnica soczewki obiektywowej (apertura), mm 30 Pole widzenia, ° 13 Pole widzenia przy 1000 m 228 Rozstaw źrenic, mm regulowana Pokrętło ostrości centralne Specyfikacja kompasu Typ strzałka zanurzona w płynie Obudowa składana Najważniejsze właściwości szczerbinka i muszka Specyfikacja gwizdka Typ narzędzie wielofunkcyjne Konstrukcja konstrukcja jednoczęściowa Funkcje gwizdek, termometr, kompas Specyfikacja latarki z dynamem Typ dioda LED Materiał korpusu tworzywo sztuczne Blokada dźwigni + Zasilanie niewymagane
 
Marka Discovery EAN 0785104930865 Rozmiar opakowania (dł. x szer. x gł.), cm 19x12x8.5 Masa przesyłki, kg 0.365