MIKROSKOP MICRO TERRA /DISCOVERY

Discovery Channel informuje, bawi i inspiruje widzów na całym świecie, ukazując ró...
266.00 PLN
star_border star_border star_border star_border star_border Brak opinii edit Dodaj opinię
Producent:
DISCOVERY
Sprzedawca:
sklepsportowy24.pl

Discovery Channel informuje, bawi i inspiruje widzów na całym świecie, ukazując różnorodność i niesamowitość świata. Umożliwiamy milionom osób odkrycie i zaspokojenie swojej ciekawości. Discovery to fascynujące połączenie opowieści z różnych gatunków, w tym związanych z nauką i technologią, eksploracją, przygodami czy historią. Przedstawiamy także sylwetki osób, miejsca i organizacje kształtujące nasz obecny świat.
Z dumą przedstawiamy układ optyczny serii Discovery wyprodukowany przez firmę Levenhuk i zaaprobowany przez Discovery.
Zobacz krótkie porównanie mikroskopów z serii Discovery »
Discovery Micro to mikroskop biologiczny dla początkujących, który pozwala obserwować preparaty przezroczyste. Mogą to być przygotowane preparaty, mikroświat w kropli wody lub samodzielnie wykonane preparaty. Mikroskop jest mały i lekki, co ułatwia jego przenoszenie. To pozwala używać go nie tylko w domu, ale także zabierać na wycieczki poza miasto.
Układ optyczny
Zakres powiększenia wynosi od 40 do 640 razy, co uniemożliwia obserwowanie bakterii i krwinek. Można jednak obserwować tkanki zwierzęce i roślinne oraz komórki, a także badać części ciała owadów i małych organizmów żyjących w wodzie. Mikroskop jest wyposażony w trzy obiektywy (o powiększeniu 4, 10 i 40 razy) oraz wysuwany, dwupozycyjny okular o powiększeniu 10—16 razy. Głowica nachylona pod kątem 45° umożliwia wygodne prowadzenie dłuższych obserwacji, a ostrość reguluje się ręcznie za pomocą pokręteł zgrubnej regulacji ostrości. Mikroskop jest łatwy w obsłudze nawet dla niedoświadczonego użytkownika.
Układ oświetlenia LED z regulacją ostrości
Preparaty należy umieścić na stoliku, na którym można zabezpieczyć je dwoma zaczepami. Pod stolikiem umieszczono oświetlenie LED. Jest ono użyteczne w przypadku niedostatecznego oświetlenia otoczenia. Układ oświetlenia jest zasilany bateriami (kupowane osobno), co pozwala używać go nawet z dala od gniazdka elektrycznego. Jasność oświetlenia można regulować. Strumień świetlny można również korygować za pomocą diafragmy obrotowej.
Skarbnica wiedzy o mikroświecie
Do mikroskopu jest dołączona książka „Niewidoczny Świat". Ta kolorowa pozycja zawiera informacje o mikroświecie przeznaczone dla najmłodszych naukowców. Opisuje historię mikroskopii oraz zawiera informacje o mikroorganizmach i rozmaitych obiektach, które można zobaczyć pod mikroskopem. Książka zawiera nie tylko wiele ciekawostek, ale też opisy eksperymentów, które można przeprowadzić w domu.
Ważna funkcja tego mikroskopu: w komplecie jest dołączony zestaw Discovery Flora i Fauna zawierający 24 przygotowane preparaty.
Właściwości:
Mikroskop biologiczny z powiększeniem 40—640 razy Oświetlenie dolne z regulowaną jasnością Do obserwacji przezroczystych wycinków tkanek i małych organizmów w wodzie Oświetlenie zasilane bateriami pozwala używać mikroskopu poza domem Zestaw zawiera książkę „Niewidoczny Świat" Wspaniały prezent dla początkującego biologa
Zawartość zestawu:
Mikroskop Obiektywy: 4, 10, 40 razy Okular WF10x—16x Okrągły stolik z zaczepami Diafragma obrotowa Wbudowane podświetlenie LED Książka „Niewidoczny Świat" Zestaw 24 preparatów Discovery Flora i Fauna Instrukcja obsługi i karta gwarancyjna
 
Marka Discovery EAN 4620137480740 Rozmiar opakowania (dł. x szer. x gł.), cm 24x20.5x14 Masa przesyłki, kg 0.9 Typ biologiczny, lekki/optyczny Głowica monokularowa Materiał układu optycznego polimerowe szkło optyczne Głowica stała (nieobrotowa) Kąt nachylenia głowicy 45° Powiększenie, x 40 - 640 Powiększenie od 200x do 800x Okulary WF10x-16x (dwupozycyjny) Soczewki obiektywowe 4 razy, 10 razy, 40 razy Rewolwer 3 obiektywy Stolik, mm Ø82 Zakres ruchu stolika, z użyciem mechanizmu ustawiania ostrości, mm 0-15, pionowo Stolik, mm z zaczepami Diafragma membranowa (6 apertur) Regulacja ostrości zgrubna Korpus tworzywo sztuczne Oświetlenie LED Regulacja jasności yes Zasilanie 2 baterie AA (sprzedawane osobno) Zasilanie: baterie/wbudowany akumulator tak Poziom zaawansowania dla początkujących Poziom trudności składania i montażu bardzo łatwe Zastosowanie szkolne/edukacyjne Umiejscowienie źródła oświetlenia oświetlenie dolne Metoda badania jasnego pola Zestaw do eksperymentów w komplecie yes