Rozrysowanie budżetu: Ach, ten ślub ile kosztuje?

“Zastanawiacie się, ile kosztuje ślub w Polsce? W tym artykule przeanalizujemy najważniejsze aspekty budżetu ślubnego, aby pomóc Wam odpowiedzieć na to pytanie!”

Kiedy mówimy: “ach ten ślub, ile kosztuje?”

Czas na przeanalizowanie kosztów związanych z organizacją ślubu i wesela. Zaczniemy od samego początku – od kosztów związanych z ceremonią ślubną.

Ceremonia ślubna

Cena ślubu kościelnego zależy od wielu czynników, takich jak koszty związane z wykonaniem posługi przez księdza czy organistę. Średnio na ten cel trzeba wydać około **3000 PLN**.

Jeśli decydujemy się na ślub cywilny, koszt jest nieco mniejszy. Za prowadzenie ceremonii przez urzędnika oraz wynajem sali wydamy średnio około **500 PLN**.

Zakup sukni ślubnej i garnituru

Kolejnym punktem, na który warto zwrócić uwagę, jest zakup strojów dla nowożeńców. Cena sukni ślubnej mocno zależy od jej stylu, marki czy salonu, w którym dokonujemy zakupu. Przeważnie jednak kobiety na ten cel wydają średnio **4000 PLN**.

Garnitur ślubny również bywa różnorodny cenowo. Tutaj średnia cena to **2000 PLN**.

Sala weselna i catering

Sala weselna i catering to największy wydatek podczas organizacji ślubu i wesela. Cena zależy od standardu sali i menu, jakie wybierzemy. Średnio na ten cel przeznaczamy około **20 000 PLN**.

Fotograf i kamerzysta

Zdjęcia i filmy to pamiątka na całe życie, dlatego też nie warto na tym oszczędzać. Zatrudnienie profesjonalnego fotografa to koszt około **3000 PLN**, a kamerzysty – **2500 PLN**.

Muzyka na weselu

Nieodłącznym elementem każdego wesela jest muzyka. Koszt zależy od tego, czy zatrudnimy DJ-a, czy zespół muzyczny. Średni koszt to około **3000 PLN**.

Podsumowując, organizacja ślubu i wesela to spory wydatek, na który trzeba być przygotowanym. Decydując się na ten krok, często mówimy: **”ach, ten ślub, ile kosztuje?”**. Warto jednak pamiętać, że to wyjątkowy dzień, który zapewne zostanie w naszej pamięci na zawsze.

Zrozumieć koszty ślubu i wesela

Rozważając kwestię kosztów związanych z przysięgą małżeńską i obchodami weselnymi, mogą do nas nadejść pytania jak: “ach, ten ślub, ile on kosztuje?”. Rzeczywiście, organizacja takiego wydarzenia to niemały wydatek, obejmujący wiele aspektów – od ceremonii ślubnej, przez stroje nowożeńców, aż po catering i rozrywkę.

Cena ceremonii ślubnej to około 3000 PLN dla ślubu kościelnego, podczas gdy ślub cywilny to wydatek w granicach 500 PLN.

Co do ubiorów, przeciętna suknia ślubna kosztuje około 4000 PLN, natomiast garnitur dla pana młodego – to wydatek rzędu 2000 PLN.

“Korona” każdego wesela, czyli sala ze smacznym cateringiem to koszt rzędu 20 000 PLN.

Należy również pamiętać o uchwyceniu tego magicznego dnia na zdjęciach i filmach – profesjonalny fotograf to koszt około 3000 PLN, a kamerzysta – około 2500 PLN.

Muzyka, która porwie każdego do tańca? Średni koszt to około 3000 PLN, w zależności, czy zdecydujemy się na DJ-a, czy zespół muzyczny.

Te liczby mogą wydawać się duże, ale pamiętajmy – to wyjątkowy dzień, który zostanie w naszej pamięci na zawsze. Dlatego mówiąc “ach, ten ślub, ile kosztuje?”, pamiętajmy również o nieocenionej wartości wspomnień, które on generuje.

Back to top button